Je lehké změnit svůj život? Ano, pokud použijete NLP!

V hlavě mi víří milion myšlenek… Nevím, co mám dělat. Zavřu oči a za tři minuty odnáším svou kávu pevně rozhodnutá. S  vědomím toho, co mám dělat. A vím, že změna je opravdu nutná. Ba dokonce vím i to, co mi přinese, protože jsem použila NLP- Neuro-lingvistické programování.

 

NLP je jako kouzlo

Jak funguje? Laicky řečeno, díky znalostem NLP mluvím se svým mozkem  jeho řečí a ten mi díky tomu rozumí a náležitě na to reaguje.

Je to jako s nafukovacími balonky. Můžete do nich dýchat o stošest a nafouknout je k prasknutí a stejně nepoletí. Stačí malá změna. Když je nafouknete Héliem, poletí úplně bez problémů.

 

Změna je lehká, když víte, JAK na to a víte PROČ ji udělat

Co nás často blokuje je to, že si neuvědomujeme, co získáme, když změnu uděláme.

Neradi věci měníme, protože nás nikdo neučil pracovat se změnami

Přirovnávám to k sezení na ježkovi. Je to jako sedět s nahým zadkem seděli na ježkovi. Píchá to, není to pohodlné, nevyhovuje nám to, ale tenkrát nic lepšího k sezení než „ježek“ nebylo a tak jsme si sedli na něj.

ježekDnes už jej důvěrně známe a víme, jak máme sedět, aby se to dalo snést. Víme, co od něj můžeme čekat a máme určitý pocit bezpečí. A i když máme vysněné nové křeslo, polstrované a měkoučké a líbilo by se nám jej mít, tak raději zůstáváme strnule sedět na „svém ježkovi“, protože ten je náš a kdo ví, co všechno by se změnilo, kdybychom si přesedli.

Jak moc máte rádi změnu? A chcete vůbec změnu? Jednodušší přece je nechat všechno tak, jak to je. Ale kdo říká, že musíte hned měnit všechno. Začněte si na změny zvykat. Jak? přehoďte hodinky na druhou ruku, čistěte zuby s kartáčkem v jiné ruce než do teď. a vymyslete další …

Naučte svůj mozek, že změna není změna

Jak to udělat? Naučte jej, že se pořád něco mění, každý den malinko. Změňte cestu do práce, jeďte jinou ulicí. Učešte se jinak.. Změna přestane být změnou a změnou pak bude, že není žádná změna. Uf.

Definice šílenství prý je, když děláte stále dokola stejné věci a očekáváte , že to přinese jiné výsledky než tomu bylo doposud.

Někde na internetu jsem četla, že až do období kolem roku 1560 lidé neznali a nepoužívali slovo úspěch/neúspěch. Do té doby to nazývaly výsledky. A ty byly buď takové, jaké chtěli, anebo dělali změny tak dlouho, až se jim ty výsledky líbily.

Nevím, co to dělá s Vámi, když přejmenujete své „neúspěchy“ na výsledky, ale mě se ulevilo! Něco jsem dělala či nedělala a to vedlo k nějakým výsledkům. Když budu chtít mít příště jiné výsledky, musím dělat věci jinak. Jednoduché, že?

 

Kolik času je potřeba, aby proběhla změna ?

Na rozdíl od všeobecného povědomí a přesvědčení, jak těžké je se měnit a kolik času je na to potřeba, mohou být a jsou změny lehké a velmi rychlé. Například odstranění fobie trvá s NLP pár minut, když víte jak na to. To je pecka.

Že to logicky není možné, když mají lidi fobie někdy i desítky let?  No a na druhou stranu – je logické, že se bojí nebo mají panický strach z pavoučka nebo třeba knoflíku?

Příběh z praxe

Jednou za mnou přišla paní, právnička, vzdělaná a inteligentní žena. Na otázku co budeme řešit odvětila, že se bojí knoflíků. Nemohla je sama mít na oblečení a vadily jí i u jiných lidí. Během pár minut se fobie zbavila.

U jiné ženy jsme (mimo jiné) v její  představě nasadily všem pavoukům na každou nohu obrovské bačkory, které je zpomalily a dupaly, takže změnila vnímání a zbavila se panické hrůzy z nich. Dokonce se jim smála.

Často stačí vteřina, aby se něco změnilo

timePokud máte děti, víte, že můžete stokrát dítěti opakovat, ať nesahá na horkou plotnu a nepomůže to. Pak sáhne a během vteřiny je poučeno- spálí se a víckrát tam nesáhne. Nastala změna. Bez pochopení, bez vysvětlování, bez proseb či vyhrožování. Nic z toho totiž není ke změnám třeba.

 

To je NLP v praxi.

Je to science fiction nebo realita?

Realita. Pokud víte jak změnu udělat. V NLP- Neurolingvistickém programování není důležité, co konkrétně jste prožili a co způsobilo Váš „problém“. Zajímá mne:

Co chcete, jaký je Váš cílový stav, kterého chcete dosáhnout? 

Než jsem dostala svou kávu, něco se změnilo.

Změnila jsem vnímání a podívala se na důsledky

Jak přesně? Je mnoho a mnoho způsobů a technik, pracuji vždy s konkrétním problémem a člověkem. S řešením je to jako se skříní na míru. To, že sedí mě ve výklenku a jsem z ní nadšená, neznamená, že ta samá bude sedět i Vám. Je potřeba udělat „skříň“ přesně pro Vás.

 

P.S: Je dobré to se změnami nepřehnat, začněte pomalu a nechejte raději vše usadit. Pro začátek stačí , když si třeba dáte hodinky nebo náramek na druhou ruku. Nebo si strčíte při oblékání do kalhot nejdřív tu nohu, kterou jste až doteď dávala jako druhou. Užijte si změny v životě a bavte se u toho.  🙂

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře