Nejrychlejší způsob jak se zbavit strachu aneb 20 vteřin odvahy

Dnešní  článek je určen především pro Ty, které trápí strach a nemají odvahu.

Inspiroval mě krásný film, který jsem před pár dny viděla v televizi.

Byl o splněném snu.

Tím snem byla zoologická zahrada. Hlavnímu hrdinovi zemřela žena a měl pochopitelně spoustu potíží, které zvládnul. Bylo to krásné, ale nejvíc mě zaujala věta, nad kterou jsem potom přemýšlela. A napadlo mě, že ji budu také používat.

Pronesl ji hlavní hrdina, který se jí od dětství řídil. A učil to také své děti. Moc hezky jim (místo kázání) ukázal, co to udělalo s jeho životem. Jak může pár vhodně použitých slov ovlivnit to jak se cítíme a tím změnit celý náš život. 

Vzal svou malou, asi pětiletou dcerku, a o málo staršího syna do restaurace, kde poznal před lety jejich maminku a ukázal jim, jak se to stalo, že se seznámili.

Postavil děti k onomu památnému stolu, vyběhl ven a předvedl, jak zvenčí zahlédl přes výklad nejkrásnější ženu, kterou kdy viděl.  Pochopitelně hned pocítil strach a okamžitě jej napadlo, že by se s ním tak krásná žena asi nebavila. ( Znáte to? Máte to také tak?)

Ale protože měl od dětství svou kouzelnou formulku, okamžitě ji použil. A řekl sám sobě:

20 vteřin odvahy!

Nadechl se, a v těch 20 odvážných  vteřinách, které teď měl, vešel do restaurace a namířil si to přímo k oné krásné dívce.  Po chvíli, když se vzpamatoval, svou budoucí manželku oslovil. Pochopitelně vše dobře dopadlo a jak už jsem zmínila, narodily se jim dvě nádherné děti.

Touto krásnou formou naučil své děti také tato slova používat. Ukázal, co se může stát, když si řeknou ta správná slova a naplní jen 20 vteřin odvahou.

Je to jen pár slov, a pocit, který má tu moc vše změnit.

Kouzelné heslo, které mění oslabující pocit v posilující. Z obyčejné chvíle dělá výjimečný okamžik.

Kouzelný je proto, že otevírá srdce a mění to, jak se v životě, respektive v určitém daném momentě, cítíme.

To, jak se cítíme, rozhoduje.

A naštěstí můžeme o tom, jak se budeme cítit rozhodovat. Jak to udělat učím na mých workshopech a přednáškách.

 

 

A protože mám v oblibě domácí úkoly a mí klienti jsou zvyklí je dostávat, dám domácí úkol i Vám. Máte za úkol zamyslet se, jak jinak by se vyvíjel Váš život, kdybyste v loňském roce alespoň párkrát použili Vy sami 20 vteřin odvahy. Kde byste byli a jak by se Váš život vyvíjel.

P.S: Používejte je letos!  A napište mi, co si o tom myslíte.

P.P.S: Možná si koupím náramek nebo prsten na upomínku, abych si na to vždy, když to budu potřebovat, vzpomněla.  Přece jenom je to nová věc.

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře