Jak emoce řídí Tvůj život a jak to správně využít

Jaké emoce právě teď prožíváš, jsi šťastná nebo nešťastná?

 

Máš pocit, že jsi nebo nejsi dost dobrá? Nebo se spíš bičuješ pochybnostmi o sobě a srovnáváš se s někým jiným, kdo se sice taky bičuje pochybnostmi, ale v Tvých očích je DO KO NA LÝ!

Někde jsem četla, že srovnávat se máme jen se svým mladším já.

 

Co kdyby bylo možné žít úplně jiný život, být šťastná a vědět, že jsi dost dobrá. I když děláš chyby a ne vždy si upravená a vysmátá jak lečo.

 

Najednou, jednoduše a s lehkostí. Bez toho abys se rozváděla, dávala výpověď v práci a stěhovala se někam daleko.

Co kdyby existoval jednoduchý návod na štěstí. Chtěla bys jej?  Pokud ano, tady je:

 

Změň emoce, které běžně cítíš.

 

Které jsi zvyklá cítit. A nahraď je pocity novými. Povznášejícími. Pozitivními.

Pohodou, radostí, nadšením, vášní, odvahou… Bude to velká a příjemná změna.

 

Vzpomeň si na období, kdy jsi byla šťastná a třeba i zamilovaná. Jaké emoce jsi prožívala? Všechno jsi viděla v růžových barvách, pořád Ti bylo hezky a měla jsi dobrou náladu. Klíčové bylo, že jsi cítila příjemné pocity a ty Ti zabarvily celý život do růžova. A Ty jsi všechno zvládala s lehkostí. Vzpomeň si na tu dobu. Zavři si oči a opravdu si vzpomeň.

 

Vidíš? Zase je Ti hezky. Klíčem jsou příjemné pocity.

 

To, v jaké náladě a stavu se nacházíš se projeví v tom, jak se budeš chovat. Ovlivní to celý Tvůj život. Jiné (příjemné) emoce způsobí to, že se budeš jinak cítit, jinak mluvit, jinak vnímat svět a jinak se rozhodovat. Budeš se víc usmívat a přinese to lehkost do Tvého života. Protože pocity, které cítíš, řídí a ovládají celý Tvůj život.

 

Když máš vztek  stačí málo a už „jedeš“. A všechno je špatně.  Když máš strach a ovládá Tě (vím o čem mluvím, věř mi!), netroufneš si na nic, o nic se ani nepokusíš a nevěříš si. Tvé sebevědomí klesá, protože nemá oporu ve výsledcích, na základě kterých by jsi se cítila líp. A Tvůj vnitřní kritik vytváří peklo v hlavě. Když cítíš vztek a zlobu, jede Tvůj vnitřní hlas jako kolovrátek a udržuje Tě v hněvu, všechno je špatně a i Ty jsi zlá. Křičíš na děti, hádáš se s manželem, troubíš v autě … a děláš věci, na které pak rozhodně nemůžeš být hrdá.

 

Jen se přiznej, buď k sobě upřímná, pravdivá a laskavá. Když jsi nešťastná a smutná, nic nemá cenu. Přichází beznaděj a pocit, že jsi k ničemu. Díky nepříjemným pocitům jsi unavená a vyčerpaná. Nemáš chuť se smát, všechno vidíš černě a odnáší to děti a manžel…

Ovšem když změníš pocity, které cítíš, změní se stavy, které prožíváš!

 

Emoce jsou jako barevné brýle, přes které se díváš na svět.

 

 

Nedokážeš si představit, jak se Ti uleví, když přestaneš s obviňováním (ať už sebe nebo někoho jiného), ale také když skončíš se sebenenávistí či sebelítostí…. Tak co kdyby sis odpustila chyby minulosti? Není důvod se na sebe nebo kohokoli jiného zlobit. Kazí to život jen Tobě. Nebo hlavně Tobě!

 

Když naplníš své dny radostí, pohodou, láskou a přijetím, začnou se dít „zázraky.“

 

Pojď se zamyslet a podívat se na to, co cítíš v průběhu dnů Ty. Klidně si vezmi na pomoc tužku a papír a napiš si, jak jsi se cítila v průběhu posledních 14 dnů každý den.  Projdi si v myšlenkách poslední dny a udělej si čárky u emocí ( rozpis-stavu-a-emoci), které jsi prožívala.

 

Jak díky nim vypadá Tvůj život? Pomáhají Ti v manželství a v práci? Podporuješ díky nim své děti? Kdyby každá máma prožívala každý den radost, lásku a klid KŘIČELA BY NA SVÉ DĚTI a bila by je?  Už rozumíš?

A teď si určitě říkáš: „No jo, to je pravda! Ale jak to mám asi udělat?“

Nevěš hlavu.  Jde to docela jednoduše, když víš jak. Držím Ti pěsti. A jestli chceš, můžeš mít i mou láskyplnou podporu. Jestli se ti článek líbí, sdílej jej. Děkuji.

A pamatuj- emoce nás buď buď limitují nebo podporují v životě.

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře