Jak se zbavit závislosti na sladkostech nejen o vánocích

Mám tajný tip pro všechny milovníky cukroví a jiných dobrot. Jednoduchý, rychlý a funkční.

Jako maminka 5 dětí jsem dřív pekla 13 druhů cukroví a každý jeden druh jsem milovala a konzumovala ve velkém. Divím se, že jsem neskončila jako jedna velká vánoční koule. Problém mi dělaly i čokolády, zákusky a šlehačka.

Dnes už mě „mlsná“ netrápí, protože vím, jak na ni. Ráda si vezmu něco sladkého, ale je to výjimečné.

Chcete vědět jak na to a zda to bude fungovat i pro Vás?

Ráda se vsadím, že ano. Prozradím vám techniku, jak se zbavit závislosti klidně na Vašem nejmilovanějším dortíku. Chcete?

Jak se zbavit závislosti na sladkostech

Než se do toho pustíte, je důležité uvědomit si, co si těmi sladkostmi nahrazujete.

Jak se zbavit závislosti na sladkostech www.HelenaKratka.czLépe řečeno, jaký pocit díky nim získáváte? Zajídáte samotu, touhu po něze, je Vám díky tomu dortíčku příjemně, i když se Vás nikdo nedotýká? Nebo….? Nebo…..?

Co tam máte Vy? Možná, že Vám to nebude dávat logiku, ale to nevadí. S logikou to nemá nic společného. Jde především o emoce. O všem v životě totiž rozhodují emoce. Proto je dobré naučit se s nimi pracovat.

Zamyslete se, jestli Vás nějak zásadně ohrozí to, že sladkosti přestanete baštit. A naopak- když přestanete, co se změní ve Vašem životě k lepšímu?

Máte? Výborně.

Teď přijde zlatý hřeb večera.

Potřebujete pouze klidné prostředí, cca 10-15 minut času a chuť se toho zbavit. Pojďte na to.

Tady je návod:

  1. V klidném prostředí si zavřete oči a myslete na svůj oblíbený dortík, cukroví nebo zkrátka to, s čím máte problém, máte na to chutě a nedokážete se ovládat nebo tomu odolat. Vidíte k tomu obrázek nebo film? (vidíte v představě slaďoučký dortík se šlehačkou nebo čokoládu… cítíte, jak voní, vidíte, jak krásně vypadá a sbíhají se Vám sliny..)
  2. Vezměte daný obrázek nebo film, odsuňte jej 300 metrů před sebe a představte si, že obraz toho dortíku je ve staré retro televizi, co vysílá černobíle a navíc se zasekl obraz i zvuk.
  3. Teď tu televizi zmenšete, udělejte z ní televizi pro mravence a šoupněte ji třeba do Afriky nebo na měsíc.

Celkem tuto proceduru potřebujete udělat alespoň 6x. Proč? Pro jistotu.

Na osobním sezení se závislostem věnujeme déle a technik použijeme více. Ale už tato jedna mění situaci.

Pište do komentářů, jak to na Vás funguje. Těším se. Po  jednom sezení a odstranění závislosti na Tonicu klientka zhubla za dva měsíce 18 kg. Mějte krásné vánoce a pište, co potřebujete vyřešit.

Vaše Helena

P.S: Máte kamarádku, která řeší podobný problém? Sdílejte článek, třeba jí tím uděláte radost.

 

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře