Otevřený dopis nešťastné ženě

Milá nešťastná ženo,

Ty, která cítíš pocity bezmoci a beznaděje, pochybuješ o sobě a nic Tě netěší. Říkáš si, že se už nikdy asi nebudeš radovat a máš pocit, že jsi zbytečná. Že nic neumíš a nemáš světu co nabídnout. Díváš se do zrcadla a připadáš si škaredá, zlá a hloupá. Žárlíš na partnera, či jiné ženy, které se smějí a jsou krásné.

Sedíš doma a trápíš se. Nemáš peníze, nemáš kamarádky.  Jsi nešťastná a nevíš, co máš dělat. Máš pocit, že Ti nikdo nerozumí. Pořád o sobě pochybuješ a připadá Ti, že Tě nikdo nemá rád.

Máš nadváhu a zdravotní problémy. Jsi plná vzteku a křičíš na děti. Přitom bys chtěla, aby Tvé děti měly lepší mámu než jsi měla Ty.  Ale cítíš se jako nejhorší máma na světě.

 

Ve vztahu to skřípe a v práci to taky nestojí za moc.

Nejraději bys od všeho utekla.  A tak hledáš útěchu a úlevu se skleničkou v ruce… jen jednu dvě deci, večer…na uvolnění.

Možná jsi obětí domácího násilí. Nebo v těžké situaci po bolestném rozchodu a říkáš si, že nic nemá cenu.

I když Ti to tak připadá, není to pravda

Je jedno, kde jsi teď. Je jedno, jak teď žiješ. Protože to může být jinak a dříve nebo později se budeš cítit skvěle. Ale musíš Ty něco změnit!

Potřebuješ odpustit. To změní Tvůj život a uleví se Ti. Možná bys měla odpustit někomu jinému. Přijmi pozvání, seber odvahu a přijď! Nebudeš na to sama.

Tento dopis je určen právě Tobě.

Protože máš naprosto zkreslenou představu sama o sobě. Protože přesto, že Ty to nevidíš, máš pro svět hodnotu a jsi důležitá.

A já Ti pomůžu! Přijmeš sama sebe. Začneš se mít ráda a přestaneš se peskovat a kritizovat.

Byla jsem na tom podobně, jako Ty. Prožila jsem, jaké to je být na dně a začínat znovu. A je to minulost. Vím, že se lze dostat z tohoto začarovaného kruhu  ven.

Jako terapeut a kouč se téměř 10 let věnuji ženám a jejich psychice. Jsem také žena a tak Ti rozumím a vím, co nás postaví na vrchol a co nás naopak dostane do propasti.

Slibuji Ti, že Tě láskyplně a odhodlaně povedu a dovedu k lepšímu vnímání sama sebe a uvědomění, kdo vlastně jsi, co Tě baví a naplňuje. Slibuji, že udělám maximum pro to, abys i Ty objevila své štěstí a prožívala klid a spokojenost sama se sebou.

Abys objevila svou vnitřní krásu a sílu. Abys zase cítila a naději a touhu jít za svými sny.

 

Nebudu Tě soudit, hodnotit nebo kritizovat.

Ani Tvou osobu, identitu,  minulost, pocity, činy nebo sny. Budu Ti pomáhat. Láskyplně Tě povedu a budu ti oporou. Dodám Ti odvahu a důvěru v sebe sama i svět.

 

A neboj, nebude to trvat léta. Začneš tím, že se naučíš Emotion Freedom Technique.  Díky tomu se lehce a rychle zbavíš pocitů křivdy, smutku, sebenenávisti, sebelítosti i vzteku. Vybuduješ si znovu sebedůvěru. Budeš zase zářit a smát se.

Ale první krok je na Tobě.

A říká se, že když Ty uděláš první krok, vesmír Ti pomůže a udělá 1000 dalších kroků a začnou Tě potkávat „náhody“, které Ti změní život. Nadechni se a měj odvahu, protože bude líp!

 

Začni nový život tak, že se usměješ a hodinu nebudeš nic řešit. Možná si půjdeš hrát s dětmi nebo si budeš v klidu číst. Vidíš, je to jednoduché. Udělej to! Pro sebe i pro své děti.

S láskou Helena Krátká

P. S: Možná se to Tebe netýká, ale co Tvé kamarádky nebo sestra? Přepošli jim tento dopis.

P.P.S: Pokud se přejídáš a máš nadváhu, tak první „malou velkou“ pomoc najdeš tady.

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře