Osmitisícovka? Ne, jen kamínek na cestě

Občas se nám děje něco, co se nám nelíbí. Máme problém to vyřešit. I kdybychom chtěli, nejde to. Protahuje se to a trápí nás to. Bere nám to energii a někdy i chuť do života. Je to velké jako Mount Everest a zaplní nám to hlavu.

Co s tím? Prvním krokem na cestě k vyřešení je přiznání a přijetí toho, co se děje.

Pokud nepřiznáme, že máme problém, není možné jej vyřešit. Co myslím tím přiznáním? Představte si alkoholika, o kterém každý ví a vidí to, že pije, ale on tvrdí, že je v pohodě a zvládá to.

Pokud -a dokud- tento člověk nepřizná, že má problém, není možné mu pomoci.

Přijetí toho, co se děje je zásadní v tom, že přestáváme bojovat s tím, co se děje a přecházíme do fáze řešení problému. Tady se z pozice oběti přesouváme do role tvůrce, který rozhoduje o tom, co se děje a jak to bude dál. Nakonec se často ukáže, že to, co je dnes velký problém, bylo to nejlepší, co se mi mohlo stát. A i když je to dnes těžké pochopit a opravdu se mi nelíbí, je to tak.

Jen se podívejte zpět do minulosti – postupem času se ukázalo, že události, které se děly a nelíbily se Vám a často byly bolestivé, byly nakonec pro Vaše dobro. To ale vidíte až zpětně.

Jak to ale zvládnout, když už se toho děje moc a přerůstá Vám to přes hlavu a prostě to nezvládáte?

Do začátku Vám určitě pomůže uvědomit si, že to, co se Vám právě děje a nelíbí se Vám to, jednou skončí. Přijde doba, kdy to bude za Vámi. Prozatím můžete využít sílu své mysli a PŘEDSTAVIT SI, že už to je za Vámi. Že jste to zvládli, že už je 1 rok poté co jste tento problém vyřešili. 🙂

Jaký to je pocit? Zamyslete se, k čemu to bylo dobré, co jste se díky tomu naučili?

Dalším krokem je změna vnímání této záležitosti.

V době, kdy jsem se rozváděla, to pro mne byl nepředstavitelný problém! Nevěděla jsem, co mám dělat, jak to zvládnu a zda to vůbec zvládnu. Měla jsem 5 dětí a právě jsem zjistila, že má tehdejší manžel obrovské dluhy. Kamarád mi řekl, že rozvod je jen malý kamínek na cestě za štěstím. On sám se před časem rozváděl a teď je nejšťastnější ve svém životě.

Do té doby byl rozvod pro mně jako Himaláje, Mount Everest! Díky té jedné větě jsem změnila vnímání a s „kamínkem“ si lehce poradila.

Důležité tedy je, jak vnímáte problém Vy sami. A také pohled druhého člověka, někoho, kdo si ví rady a má odstup je k nezaplacení. Vždy je dobré mít někoho, kdo Vás povede a pomůže Vám to vyřešit.

Jak konkrétně postupovat, aby řešení problému bylo efektivní se dozvíte v článku, který připravuji.

Už jste si někdy uvědomili, jak každé úspěšné zvládnutí problému prohlubuje Váš pocit sebejistoty a sebevědomí?

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře