1 krok, který musíte udělat před tím, než začnete cokoliv řešit

Nejdůležitějším předpokladem pro vyřešení problémů je VÍRA v možnost jeho vyřešení. Jednoduše potřebujete uvěřit, že to je řešitelné. Přestože cítíte bezradnost a opravdu nevíte, jak to vyřešit. Pokud se Vám zdá Váš problém neřešitelný, nezoufejte a najděte někoho, kdo bude věřit, že Váš problém vyřešit opravdu lze.

Máte rádi tajemství? Jedno Vám řeknu. Tím tajemstvím, jak vyřešit každý problém je:

 Nejdřív to vyřeš ve své hlavě!

 

Ano, pro vyřešení problému je naprosto zásadní věřit tomu, že to je řešitelné. Hodně Vám k tomu pomůže úhel pohledu jiného člověka. Někoho, kdo v tom není zainteresovaný a tudíž mu nic nehrozí. Není omotán závojem emocí, které zřejmě trápí Vás, nehrozí mu finanční ztráta a ani nijak jinak se jej problém nedotýká a proto má odstup.

Někdy to nemusí být ani odborník – terapeut, psycholog, (týká se to i jiných oblastí – finančních či zdravotních problémů atd.), stačí kamarád nebo někdo, koho si vážíte.

Často to ale bez odborníka nejde. Nebojte se jej vyhledat. Většina z nás nabízí úvodní 1/2 hodinu zdarma na první schůzce a po té se můžete rozhodnout, zda jste v dobrých rukou.

Vězte, že ať už vás trápí cokoliv, EXISTUJE ŘEŠENÍ!

Pokud jste je nenašli, zřejmě si kladete špatné otázky a Vaše orientace je směrem k problému, ne k řešení.

Ptejte se: „Co by se muselo stát nebo změnit abych tuto věc vyřešil? Co potřebuji udělat? Co by mi mohlo pomoct?

A klaďte si další otázky zaměřené na řešení a úspěšný výsledek.

No vidíte, a ani mi nemusíte volat. I když – můžete. Spolu to vyřešíme.

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře