3 věci, které musíte změnit , abyste byla šťastná

Poslední dobou slýchám čím dál častěji:

„Heleno, já bych chtěla být šťastná, ale nevím jak to mám udělat! Já se tak snažím, ale ono to nejde, pořád jakoby mi něco chybělo, nestíhám, honím se, nemám čas sama na sebe…“

Máte to také tak?

Dobře to znám z minulosti. Naštěstí už je to pryč a teď to mám jinak. I když řeším nějaké problémky (jak říká má 17 letá dcera -mám problémky, ne problémy…a hned se cítím líp), zkrátka i tak dokážu být šťastná. A tak předávám návod. Prozradím vám, na co jsem přišla, takové malé krásné tajemství.

www.helenakratka.cz

 

Vrtá vám hlavou jaké jsou ty 3 věci, které potřebujete změnit?

A opravdu je to tak jednoduché, že změníte nějaké 3 věci a budete happy?

Ano. Je to tak. A jaké 3 věci to jsou?

První a nejdůležitější věcí, kterou potřebujete změnit je POSTOJ

Svůj postoj a přístup. K čemu? Ke všemu. K lásce, k životu a především sama k sobě.

Když začnete sama sebe, věci,  události a reakce jiných lidí vnímat jinak a dávat jim jiný význam, změní to Váš život. Teď se asi ptáte: No jo, dobře, ale JAK to mám udělat?

Jednoduše. Je možné se to naučit. Prostě změníte myšlení. Je to pár malých věcí, které začnete dělat jinak a výsledky pocítíte a uvidíte hned. Je to totiž způsob myšlení, který rozhoduje o tom, jaký život žijeme. A je možné se naučit myslet správným způsobem. Stejně jako jste se naučila chodit a teď Vám to jde skvěle a ani se na to nemusíte soustředit a ráno si říkat: Jak já to dnes udělám, kterou nohou půjdu dopředu první?

Druhá věc, kterou potřebujete změnit, je ŘEČ

Protože Váš jazyk, Vaše slova určují Vaši realitu a tím ovlivňují Vaše pocity a stav, v jakém se nacházíte.

www.helenakratka.cz

 

Vyzkoušejte si to. Představte si, že Váš vnitřní dialog bude v práci vypadat asi takhle: „Dnes jsem fakt naštvaná na šéfku, zuřím,jen ji vidím a když slyším ty její kecy, tak jsem agresivní. Kráva jedna namyšlená!!“

Jak se cítíte, když mluvíte takhle?

A nebo může vnitřní dialog probíhat takhle:

„Dnes jsem poněkud rozmrzelá, když si vzpomenu na tu žížalu (trilobita) co to tady vede.“

Jaký bude Váš pocit,  v jakém stavu budete? Mimochodem, před pár dny jsme s klientkou řešily po telefonu akutní stres tady a teď. A pro takové případy  mám, jak já tomu říkám, instantní rady. A tak jsem jednu použila.

Zeptala jsem se: „To, co cítíte nazýváte STRES. Co by s Vámi udělalo, kdybyste to pojmenovala třeba Linda…. kde tu Lindu cítíte, co dělá, klepe s Vámi?“ Paní se rozesmála a řekla, že je to pryč, protože proti Lindám nic nemá. S jinou klientkou jsme stres přejmenovali na TVŮRČÍ ENERGII. A ejhle, najednou z ní spadla únava a paní byla rozzářená a plná energie!

 

Třetí věc, kterou potřebujete změnit je Vaše chování

Jak byste se chovala, kdybyste věděla, že nemůžete selhat? Jak jste se chovala v okamžiku, kdy jste měla úspěch, když se Vám něco povedlo?

Vzpomeňte si na to!

Víte jak se říká: Chová se jak malý! Nebo: „Chová se jako kdyby mu patřil celý svět!“

Co by se s Vaším životem stalo, kdybyste se chovala jako úžasná a úspěšná žena? Co konkrétně byste dělala?

Helena Krátká
Miluji lidi a vedu je k objevení vlastního kouzla a poznání, že opravdové štěstí přichází, když vím kdo jsem, vím, co chci a jdu za tím. Pokud si toto stanovíme a změníme to, čemu věříme, změní se celý náš život. S nadšením pomáhám lidem tyto změny realizovat. Velké i malé, krok za krokem, blíž a blíž k ideálu, jakým chce člověk být, bez ohledu na to, kým je dnes.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře