EFT neboli Emotion Freedom Technique, jsou techniky moderní energetické psychologie, které slouží k odstranění omezujících přesvědčení a emocí, které nám způsobují potíže jak psychického tak i fyzického rázu.

Tato jednoduchá meridiánová terapie funguje podobně jako akupresura nebo akupunktura - pouze bez použití jehel. Lehounkými poklepy či masáží určitých bodů na našem těle se uvolní traumata zde uložená a dochází k okamžité úlevě od potíží.
Jak je to možné? Jednoduše. V okamžiku "traumatu" - bolestného zážitku, šoku či pouze situace, kterou v dané chvíli vzhledem ke svému věku či čemukoliv jinému prostě nezvládneme, tak dochází k následující situaci (vysvětleno velmi zjednodušeně): V parku mě přepadne nějaký útočník - já se leknu, automaticky se mi v tomto šoku vypíná mozek moderního člověka, zapne se tzv. plazí mozek, kde je na výběr bohužel jen ze tří programů: 1. Ústrnutí 2. Útok 3.Útěk.  Omezená volba, ze které musím velmi rychle zvolit. Během vteřiny ustrnu -vzniká šok a emoce strachu, která se ukládá do mého těla. Je to energie, která se neztrácí ve Vesmíru. Zbývá volba ze dvou programů a já přemýšlím - přeperu jej nebo mám utéct? Nemám čas řešit leknutí a zpracovávat jej, například tím, že oznámím útočníkovi - teda Vy jste mi dal, to jsem se pane vyděsila! Takže zdrhám a odnáším si trauma-zásek v těle. Ten se mi ukládá a pokud jej neřeším, po letech se nestačím divit. Proč mám najednou potíže např. gynekologického rázu?

Tělo je natolik inteligentní, že ukládá traumata potažmo emoce díky nim vzniklé, na určitá místa na těle, kde budou uloženy několik let. Je to proto, abych danou událost přežila. Je potřeba vybudit tělo a uvolnit hormony potřebné k dosažení výkonu, který mi zachrání život. Toto všechno se děje automaticky a emoce, na kterou teď právě není čas, se ukládá.... A po několika letech, kdy už jsme tak trochu nebo i více zapomněli vědomě na tento zážitek se objevují potíže a tělo nám říká: hej, něco tady není v pořádku, už jsi v bezpečí a můžeš to řešit, už nehrozí nic vážného...

>Události, při kterých si ukládáme problematické emoce a zakládáme si na potíže nemusí být ani zdaleka tak traumatické. "Traumatem" může být pro každého z nás něco jiného. Přeborníka v boxu by tento zážitek v parku určitě nerozhodil a snad by si ho i užil a vypořádal se s ním líp, než kterákoliv z žen. Pro malé dítě může být takovou nezvládnutelnou situací už jen to, když jej maminka odstrčí s tím, že teď nemá čas se mazlit, protože musí umýt nádobí, popřípadě se někam spěchá. Na základě této události může vzniknout pocit Nikdo mě nemá rád, jsem  k ničemu, nejsem dost dobrá/ý, nic si nezasloužím... apod. A na nízké sebevědomí je zaděláno.

Všechna traumata v těle se dají vyhledat a uvolnit. Je spousta technik, mě se nejvíce líbí a osvědčilo se mi  EFT.

Já osobně s touto technikou pracuji už 7 let.Původně jsem ji chtěla používat pouze pro sebe, ale vzhledem k výsledkům a změnám, kterých jsem dosahovala, jsem se rozhodla šířit ji dál a věnovat se jí profesionálně.

Dostavil se syndrom terapeuta začátečníka - aneb Vyléčím Tě, ať chceš nebo nechceš! A divila jsem se, že někteří tedy opravdu nechtěli. V převážné většině to byli mí blízcí, má rodina a přátelé. Musela jsem tedy jinam, do nebezpečných vod veřejnosti. Má víra v tuto metodu byla ale tak velká - a přiznávám, že jsem si i "vyťukala" strach - že jsem tomuto volání podlehla a EFT je pro mě nejen prací, ale především náplní mého života. A užívám si to!

A výsledky?

Začínala jsem jako nešťastná a zamindrákovaná maminka na mateřské dovolené, která neví co se sebou a se životem a má sebevědomí a sebelásku na nule a dopracovala jsem se až k sebevědomé ženě, která miluje sebe sama, svou rodinu a práci a která ví, že zvládne úplně všechno. Že žije ve Vesmíru, který je přátelský a že si zasloužím jen to nejlepší. To vše díky EFT.

A tak máte-li i Vy potíže, přijďte.

Pomůžu Vám změnit a odstranit Vaše přesvědčení, která Vám ničí život. Díky EFT se lze zbavit jak zdravotních potíží, tak i psychických. Pozor ale - pouze pokud se jich opravdu zbavit chcete! EFT funguje, i když tomu nevěříte. A naopak. Můžete věřit, ale když své problémy řešit nechcete (ano, ač je to překvapivé, jsou mezi námi i tací), tak Vám nepomůže vůbec nic. Jste prostě oběť a když Vám to vyhovuje, brát Vám to nebudu.

Pokud se chcete svých problémů opravdu zbavit, přijďte. To, že máte potíže, není ostuda. Je důležité začít je řešit, krok za krokem.

Postupně zde budou doplňována skripta volně ke stažení, abyste mohli sami tuto úžasnou techniku vyzkoušet a některých věcí se zbavit sami.